Barla Lahikası

Barla Lahikası, 288. Mektup, 509. sayfadasınız.

emel-i hâlisanesiyle halka-i irşadınıza bütün ruhumla şitâb ediyorum. İrşâdât-ı âliyenize muhtaç bulunduğumu arz ederken cür'etimin nazar-ı affınıza mazhar buyurulmasını yalvarır, kemâl-i tâzimle mübarek ellerinizi takbil ve tevkirle kesb-i şeref ve cân eylerim, büyük mürşidim, efendim hazretleri.
Bir gün zâlimlere dedirir Hazret-i Mevlâ,
Tallâhi lekad âserakâllahü aleynâ.
 Risale-i Nur şakirtlerinden
 İhsan Sırrı
• • •
- 288 -
 Küçük Hüsrev Mehmed Feyzi'nin bir fıkrasıdır.
بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ * وَاِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ * 1
اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ *
2
Kıymettar Üstadım, efendim,
Çeşm-i im'ânımla kıldım, Risale-i Nur'a nazar 
Yoktur imkân yaza mislin, efrâd-ı beşer.
 
elfaz, bu ne mânâ, bu ne üslûb-u hasen,
Okudukça müncelî olmakta, daim bir hüsün.
 
Bârekâllah, ey mukaddes nur-u Hüdâ,
Sendedir envâr-ı tevfik-i İlâhî, rûşenâ.
 
Âfitâbın nuru zâildir, bu nur emân verir,
Subh-u mahşerde uyûn-u mü'minîne incilâ.

emel-i hâlisanesiyle halka-i irşadınıza bütün ruhumla şitâb ediyorum. İrşâdât-ı âliyenize muhtaç bulunduğumu arz ederken cür'etimin nazar-ı affınıza mazhar buyurulmasını yalvarır, kemâl-i tâzimle mübarek ellerinizi takbil ve tevkirle kesb-i şeref ve cân eylerim, büyük mürşidim, efendim hazretleri. Bir gün zâlimlere dedirir Hazret-i Mevlâ, Tallâhi lekad âserakâllahü aleynâ.  Risale-i Nur şakirtlerinden  İhsan Sırrı • • • - 288 -  Küçük Hüsrev Mehmed Feyzi'nin bir fıkrasıdır. بِاسْمِهِ سُبْحَانَهُ * وَاِنْ مِنْ شَىْءٍ اِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ * 1 اَلسَّلاَمُ عَلَيْكُمْ وَرَحْمَةُ اللهِ وَبَرَكَاتُهُ * 2 Kıymettar Üstadım, efendim, Çeşm-i im'ânımla kıldım, Risale-i Nur'a nazar 
Yoktur imkân yaza mislin, efrâd-ı beşer.   elfaz, bu ne mânâ, bu ne üslûb-u hasen, Okudukça müncelî olmakta, daim bir hüsün.   Bârekâllah, ey mukaddes nur-u Hüdâ, Sendedir envâr-ı tevfik-i İlâhî, rûşenâ.   Âfitâbın nuru zâildir, bu nur emân verir, Subh-u mahşerde uyûn-u mü'minîne incilâ.